Wiadomości i Rozrywka

Gospodarka, Finanse, Portale Randkowe
Wymień pieniądze w Internecie

W minionym roku przekroczona została psychologiczna bariera 20 000 000 000 złotych wymienionych kantorach online przez osoby mieszkające w naszym kraju. Ten ciąg zer, w którym łatwo się pogubić, oznacza astronomiczna sumę 20 miliardów złotych. Na tę sumę złożyły się transakcje wykonywane przez osoby prywatne wybierające się na zagraniczne wczasy czy zarabiające w obcej walucie, ale także coraz większą część rynku obejmują przedsiębiorstwa, a nawet instytucje.

Dynamiczny rozwój tego rynku wskazuje, że naprawdę warto jest się nim zainteresować. Zyski są bowiem jak najbardziej wymierne – zdecydowanie niższy koszt wymiany walut przy zachowaniu wygody oferowanej przez banki.

Kto może wymieniać pieniądze w Internecie?

Wymiana walut online jest dostępna dla absolutnie wszystkich osób. Portale takie jak Amronet.pl pozwalają zarejestrować u siebie konta wszystkim osobom dorosłym, a jedynym realnym warunkiem skorzystania z oferty serwisu jakim jest kantor internetowy jest posiadanie rachunków bankowych w walutach, jakie chce się wymieniać. Na te konta będzie potem wpływała wymieniana gotówka i z tych kont pobierane będą pieniądze na wymianę. Jest to warunek oczywisty.

Oprócz tej kwestii nie ma już żadnych innych wymagań. Nie trzeba podpisywać umów, nie trzeba skanować swojego dowodu osobistego ani podawać żadnych specjalnie wrażliwych danych. Istotne jest tylko to, by podawane dane były prawdziwe, ponieważ oferowane usługi są jak najbardziej poważnymi usługami finansowymi i nie mogą się odbywać w warunkach niepewności. Zaufanie jest tutaj bardzo ważne.

Przebieg wymiany

Za popularnością nowego sposobu wymiany walut stoi naturalnie w pierwszej kolejności niska cena takiego przedsięwzięcia. Działające w Internecie portale pobierają prowizje na znikomym poziomie, zazwyczaj wyraźnie poniżej 1% wartości transakcji, co jest gigantyczną promocją w porównaniu z wszystkimi dotychczasowymi metodami.

Na początku sposób wymiany waluty online może wydawać się trochę dziwny, ale na pewno jest bardzo prosty. Wyróżnia go to, że ceny, czyli kurs wymiany, zmienia się nieustannie, przez co znaczenie ma dosłownie sekunda, w której zaakceptuje się wymianę. Jest ona natychmiastowa.

Od strony technicznej konieczne jest tylko podanie kont źródłowego i docelowego dla walut lub wcześniejsze wpłacenie waluty do wymiany i późniejsze wypłacenie waluty z rachunków należących do sieciowego kantoru.