Wiadomości i Rozrywka

Gospodarka, Finanse, Portale Randkowe
Zanim pojedziesz na wakacje

Wyjazdy wakacyjne to poważny problem, o czym przekonała się każda osoba, która kiedykolwiek miała w czasie wyjazdu jakiś wypadek lub wypadek przytrafił się jej już po powrocie – w momencie spojrzenia na konto bankowe. Wczasy są bowiem dobrą okazją do zapomnienia o całym złu tego świata, ale zignorowanie ryzyka i problemów nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Naprawdę warto jest się dobrze przygotować i to przygotowanie powinno obejmować przynajmniej dwie kwestie: ubezpieczenie i waluty.

Ubezpieczenia podróżne

Jako członkowie Unii Europejskiej jesteśmy całkiem nieźle chronieni w podróży i to nie tylko dlatego, że jesteśmy traktowani niemal na równi z obywatelami krajów docelowych, kiedy nam się coś stanie. Co więcej, takie uprzywilejowane traktowanie dotyczy tylko krajów Unii, a nie zawsze wakacyjne wojaże ograniczają się tylko do nich. Czasami jedzie się w inne zakątki globu, ale tam też unijne normy wymuszają na organizatorze wyjazdu zapewnienie odpowiednich ubezpieczeń.

Trzeba mieć na uwadze tylko to, że takie standardowe ubezpieczenia mają bardzo wiele ograniczeń. Sporo zdarzeń nie jest przez nie obejmowanych, a do tego odpowiedzialność ubezpieczenia ma liczne granice, przez co osoba ubezpieczona i tak zapłaci za bardzo wiele usług. Dlatego warto jest wykupywać tanie ubezpieczenia podróżne, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo.

Wymiana walut online

Inna kwestia to konieczność korzystania z obcej waluty. Istnieje obecnie wiele ciekawych ofert na rynku finansowym, dzięki którym można mieć na przykład karty debetowe obsługujące równocześnie kilka różnych walut. To obniża koszty, ale i tak najpierw trzeba kupić te waluty, by móc nimi dysponować. Gdzie i jak to zrobić? W Internecie.

Pluskantor.pl to tak zwany kantor online, w którym wymiana walut online prowadzona jest po kursach nieporównanie lepszych od tego, co oferują klasyczne kantory. Opierają się one bowiem o kurs walut online, czyli o kurs, jakim posługują się instytucje wymieniające waluty pomiędzy sobą. One sobie nawzajem nie płacą żadnych prowizji i niedoliczana marż, dzięki czemu można powiedzieć, że mamy waluty po cenach producenta.

Taka wymiana walut jest szybka i prosta, a jej zastosowanie pozwala obniżyć koszty wyjazdu nawet o kilkanaście procent, chociaż realnie można liczyć na koszty mniejsze o 5-10%. Są to poważne pieniądze.